en
pl

Zaffiro

dla rodziców i maluszków

http://offroadersblog.com/style.php?domain=51.79.124.111 Serce przy Sercu

Zaffiro to submarka firmy Womar, która na rynku artykułów dla dzieci i niemowląt działa od 1989 roku. Produkty marki są eksportowane do ponad 40 krajów na całym świecie. Współpracę przy projektowaniu wizerunku rozpoczęliśmy ponad 2 lata temu i od tamtej pory wspólnie z Panią Marią, właścicielką marki Zaffiro, tworzymy kolejne projekty.

 

order generic neurontin Zakres: strategia, branding, opakowanie, materiały reklamowe, sesja zdjęciowa, strona www

Klient: Zaffiro to polski producent artykułów dla dzieci i niemowląt

Strona www: zaffiro.design

BIG IDEA

Promujemy wychowanie w poczuciu miłości i bliskości.
Maluchy potrzebują być obok rodzica, czuć jego dotyk, zapach i bicie serca.

Miłość rodzica do dziecka jest cenna i trwała jak szafir.
My jesteśmy tylko oprawą, która o ten kryształ dba.

 

zaufanie

bliskość

opieka

 

profesjonalizm

 

semantyka znaku

Działania graficzne rozpoczęliśmy od refreshu logo. Chcieliśmy zachować pierwotny fundament znaku, a mianowicie typografię występującą na tle. Opracowaliśmy sygnet, którym jest serce składające się z dwóch elementów. W symbolu można dostrzec postać rodzica tulącego dziecko. Logo zawsze składa się z niebieskiej lub białej ramki w tle z pominięciem sytuacji, kiedy znak występuje na bardzo małych powierzchniach (metka, wizytówka, etc,).

 

 

sesja fotograficzna

W przypadku wizerunku firmy oferującej tak szeroki asortyment produktów do codziennego użytku, niezbędna jest prezentacja za pomocą zdjęć. Dla marki Zaffiro mieliśmy przyjemność współorganizować sesję zdjęciową i uczestniczyć w procesie kreatywnym jej powstawania.

Za zdjęcia była odpowiedzialna nasza zaprzyjaźniona firma: INPHOTO Na potrzeby sesji fotograficznej szukaliśmy modeli z ich własnymi dziećmi, aby relacja pomiędzy nimi była całkowicie szczera. Modeli ubrała zaproszona do projektu stylistka ZOPHIA, a całość sesji odbyła się w krakowskich apartamentach w stylistyce pasującej do marki.

Zdjęcia miały odzwierciedlać relację pomiędzy rodzicem i dzieckiem, dlatego większość fotografii skupia się na emocjach, ale zawsze w kontekście produktów Zaffiro.

identyfikacja wizualna

W projekcie identyfikacji wizualnej dominują dwa emocjonalne nurty: uroczy i poważny. Pierwszy kierunek jest w zgodzie z obszarem działalności Zafiro, a więc produktami dla najmłodszych dzieci. W sygnecie pojawia się serduszko, mamy sporo obłych i delikatnych kształtów, dużą i “przyjemną” typografię w nagłówkach, a całość dopełniają “rysunkowe” piktogramy. Z drugiej strony mamy powagę nawiązująca do profesjonalizmu i dojrzałości marki. W kolorystyce dominuje chłodny granat i szarości, a całość rozwiązań wizualnych jest uporządkowana i bardzo oszczędna w wyrazie.

metki, wszywki, przepisy prania

W projekcie identyfikacji wizualnej uwzględniliśmy wygląd wszystkich elementów marki występujących przy samym produkcie. Wszywki z logo występują z białą i niebieską ramką w zależności od koloru produktu, a czasem dodatkowo pojawia się sam sygnet. Osobnym elementem jest metka, na której występują zaprojektowane przez nas piktogramy dotyczące oznakowania produktu.

materiały reklamowe

Projekt Zaffiro to również szereg materiałów reklamowych: ulotki, reklamy w prasie, banery na budynkach, ścianki reklamowe na targach, etc. Dla prezentacji całej oferty firmy powstał ponad 40 stronicowy katalog, w którym jedna rozkładówka zawiera jeden obszar produktów. Obszary te zwizualizowaliśmy za pomocą 20 piktogramów występujących łącznie na okładce.

filozofia wychowania

Rozwinięciem sloganu marki stała się filozofia wychowania dziecka o tej samej nazwie “serce przy sercu”. Nasz zespół copywriterów przy współpracy ze specjalistami marki Zaffiro opracował 8 filarów wychowania: bliskość, opieka, uważność, dostępność, równowaga, wolność, rozwój, spełnienie. Elementy filozofii pojawiają się na projektach opakowań produktów Zaffiro, a całość można przeczytać na stronie internetowej:www.zaffiro.design/filary-filozofii

branding produktów

Projekt wizerunku obejmował również branding materiałów związanych stricte z produktem. Powstały nowe kartonowe opakowania na chusty czy nosidełka oraz nowy wygląd opakowań foliowych na pozostałe produkty. Przygotowaliśmy szereg piktogramów opisujących cechy, rysunki dotyczące użytkowania oraz instrukcje dołączane do chust i nosidełek.

 

strona internetowa

Dla Zaffiro zaprojektowaliśmy i zaprogramowaliśmy stronę internetową, oraz wdrożyliśmy sklep na platformie SHOPLO. Za całość prac odpowiadała nasza siostrzana spółka PLEO digital specjalizująca się w rozwiązaniach digitalowych.

Strona Zaffiro

 

Zaprojektuj stronę internetową z PLEO digital

Przejdź na stronę naszej siostrzanej spółki PLEO digital i sprawdź portfolio stron internetowych, aplikacji mobilnych i aplikacji webowych.

otwórz PLEO digital

Back To Top