en
pl

Rovelo

identyfikacja rowerów miejskich

System rowerów miejskich ROVELO

Badania przeprowadzone wśród mieszkańców większych miast wykazują, że ważnym czynnikiem wpływającym na ich poczucie szczęścia jest czas, jaki muszą poświęcić na dojazd z domu do pracy i z powrotem – a konkretniej, codzienna podróż zakorkowanymi ulicami. Ta informacja stała się impulsem do zaprojektowania identyfikacji wizualnej dla systemu rowerów miejskich, które mogą stać się sposobem na szybsze i przyjemniejsze przemieszczanie się po mieście.

Zakres: nazwa, logo, branding, zestaw piktogramów, strona www, plakat

Założenia projektowe

 Nazwa powstała jako połączenie słów rower i velocity – prędkość. Identyfikacja Rovelo miała kojarzyć się ze swobodą, jaką daje poruszanie się po mieście rowerem oraz być łatwa do zauważenia w przestrzeni publicznej. Intensywny niebieski kolor i charakterystyczna litera V w logotypie, nawiązująca do rozpostartych ramion są odpowiedzią na przyjęte założenia. Poziomy układ sprawia, że logo czytelnie prezentuje się na ramie rowerowej.


Strona www i piktogramy

Uzupełnieniem systemu jest projekt grafiki strony internetowej, która umożliwia wypożyczanie rowerów i daje dostęp do innych funkcji, np. filtrowania trasy, wskazywania ścieżek rowerowych czy utrudnień na drodze. Dwie wersje layoutu dają możliwość przełączenia się na tryb dzienny lub nocny. W zestawie piktogramów znajdziemy m.in. oznaczenia miejsc przydatnych dla rowerzystów, jak tereny parkowe czy pomoc techniczna.

Obrazkowa instrukcja obsługi

howtorent_small

Plakaty

Plakaty zachęcające do skorzystania z Rovelo w prostej i czytelnej formie obrazują korzyści, wynikające z jazdy na rowerze: spalanie kalorii, oszczędność pieniędzy i ochronę środowiska.


posters3

 

Back To Top