en
pl

Instytut Fotonowy

branding dla naukowców

Verkhnyaya Pyshma Technologia i Elegancja

Zrzeszeni w Instytucie Fotonowym naukowcy projektują i budują urządzenia zajmujące się detekcją i produkcją światła, które później trafiają do laboratoriów naukowych. Projektując wizerunek chcieliśmy uchwycić zarówno aspekt technologiczny oferowanych przez Instytut usług, jak również powagę i kunszt samej pracy naukowców. Kluczem do całego pomysłu było doświadczenie Younga i poszukiwania wizualne w obrębie zachowywania się światła.

Kungur Zakres: strategia, branding, materiały reklamowe, strona www

Klient: Instytut wykonuje kilkadziesiąt projektów rocznie dla uczelni i laboratoriów

Strona www: fotonowy.pl

PROFESJONALIZM

NIEZAWODNOŚĆ

ELEGANCJA

TECHNOLOGIA

Semantyka znaku

Inspiracją do stworzenia logo Instytutu było doświadczenie Younga z dwoma szczelinami i światłem. Eksperyment polegał na przepuszczeniu światła przez dwie blisko siebie położone szczeliny i obserwacji obrazu powstającego na ekranie. Wskutek interferencji (nakładania się fal światła) na ekranie powstają jasne i ciemne prążki w obszarach, w których światło jest wygaszane lub wzmacniane. Szczelina oraz obraz interferencyjny (paski złożone z pojedynczych “kropek”) stały się podstawą do zbudowania logo i całej identyfikacji wizualnej.

Piktogramy

Na potrzeby strony internetowej oraz materiałów reklamowych przygotowaliśmy piktogramy opisujące główne obszary działalności Instytutu. “Liniowość” piktogramów miała nawiązywać do typografii pojawiającej się w logo. Znaki występują tylko w kolorze białym lub czarnym.

Produkty

Większość produktów projektowanych przez Instytut Fotonowy ma formę prostych brył w barwach monochromatycznych. Zbudowane z prostych rozwiązań wizualnych logo, oparte na prostokątach, idealnie prezentuje się na produktach Instytutu. Znak występuje w białej i czarnej wersji w zależności od podłoża.

 

Strona www

W oparciu o projekt identyfikacji wizualnej przygotowaliśmy responsywną stronę internetową Instytutu Fotonowego. Podstawą wizualną był oczywiści kolor biały i czarny z dodatkiem niebieskiego nawiązującego do technologicznego charakteru marki. Na stronie eksponujemy prostokątne bloki wywodzące się z logo oraz występujący na zdjęciach i czarnych banerach efekt szumu (skojarzenie z obrazem interferencyjnym).


Back To Top