en
pl

Innowacje w Kulturze

projekt e-usługi dla obszaru kultury

Wzmocnij swój sygnał

Innowacje w Kulturze to przede wszystkim platforma internetowa, która łączy świat technologii z przestrzenią kultury. Naszym zadaniem było zaprojektowanie kompleksowej usługi z uwzględnieniem wszystkich aspektów marki. Wzmacnianie sygnału kultury to obietnica, która stała się swoistym kompasem dla całego projektu.

Zakres: strategia, copywriting, logo, branding, serivce design, strona www
Klient: Innowacje w Kulturze to portal poświęcony tematyce innowacyjnych rozwiązań dla sektora kultury.
Strona www: kulturainnowacje.pl

DNA marki

Podczas konsultacji z klientem wyselekcjonowaliśmy najważniejsze dla projektu założenia:

  • pozwalamy dotrzeć Instytucjom Kultury do większej ilości odbiorców
  • technologie internetowe dodają kulturze “wiatru w żagle”
  • uruchamiamy nowe możliwości dostępu do dóbr kultury
  • dzielimy się specjalistyczną wiedzą
  • udostępniamy narzędzia dla Instytucji Kultury

Wzmocnij swój sygnał!

Zaprezentowany slogan marki to uwypuklenie wypracowanych założeń brandu. Zwracamy się w nim do Instytucji Kultury jako głównego odbiorcy projektu. Na potrzeby komunikacji międzynarodowej powstała również angielska wersja: “Enhance your signal”.

MOODBOARD

Semantyka znaku

 

logo_light

rollup_small2

Piktogramy

Service Design

Kolejnym etapem było skorzystanie z wybranych narzędzi Service Design w celu poprawy doświadczenia korzystających z usługi osób. Dobranie odpowiedniej metodyki umożliwiło nam skuteczne zarządzanie rozwojem projektu we wszystkich jego wymiarach, zarówno od strony użytkowników, jak również od strony procesów, które umożliwiają im interakcję z usługą. 
Całościowe spojrzenie na projektowaną e-usługę oraz perspektywa z jakiej widzi ją jej odbiorca, pozwoliły nam opracować różne scenariusze użytkowe i szereg potencjalnych rozwiązań, które następnie stałyby się podstawą do rozpoczęcia prac nad architekturą informacji strony e-usługi oraz całego otoczenia marki.

Innowacje_w_kulturze_service_design_06

Persony

Opracowanie person – fikcyjnych portretów skrajnych użytkowników usługi – pozwoliło nam wejść w ich skórę i lepiej zrozumieć ich cele, nastawienie, motywacje, bolączki itp.  Persony podpowiedziały nam wiele ciekawych rozwiązań projektowych, których odkrycie nie byłoby możliwe bez głębszej empatii z potencjalnymi użytkownikami. Zastosowanie tego typu myślenia odkryło również nowe ścieżki i scenariusze, których wcześniej nie byliśmy świadomi. 

Mapa Empatii

Mapa empatii, która powstała na podstawie opracowanych wcześniej person dostarczyła nam sporo przydatnych informacji. Dowiedzieliśmy się między innymi jakie akcje będą wykonywane przez odbiorców projektowanej e-usługi, jakie emocje, potrzeby lub wątpliowści  mogą im przy tym towarzyszyć i jak możemy się na nie przygotować. Dodatkowo na tym etapie zidentyfikowaliśmy wszystkie punkty styku (touchpointy) usługi z zainteresowanymi nią osobami.

Value Proposition (Propozycja Wartości)

Zastanawiając się co możemy zaproponować poszczególnym segmentom klientów związanym z usługą, opracowaliśmy dla nich propozycje wartości. Najważniejszym pytaniem jakie sobie zadaliśmy było –  z czego użytkownicy będą chcieli skorzystać lub za co skłonni będą zapłacić?  Narzędzie to ułatwiło nam dobór odpowiednich rozwiązań do potrzeb firm i instytucji.


User’s Journey (Ścieżki Użytkowników)

Zaprojektowanie kompleksowej ścieżki użytkowników usługi ułatwiło nam podjęcie wielu decyzji projektowych. Dodatkowo uporządkowanie wszystkich punktów styku oraz akcji wykonywanych przez odbiorców pozwoliło wyeksponować te najbardziej istotne, ale również zrezygnować z tych, które są zbędne. Przedstawienie ścieżki w formie mapy ułatwiło nam i klientowi zarządzanie dalszym procesem rozwoju projektu i zapewnienie spójnego i przyjemnego doświadczenia użytkownikom usługi. 

Innowacje_w_kulturze_service_design_12Innowacje_w_kulturze_service_design_14

Architektura informacji

Na podstawie zaprojektowanej usługi przygotowaliśmy architekturę informacji całej strony internetowej. Uwzględniliśmy wszystkie potrzebne moduły i umieściliśmy je w interaktywnej makiecie. Strona główna projektu zaprezentowana poniżej skupia się głównie wokół marki jako serwisu informacyjnego.

Strona internetowa

Przykładowe podstrony

    

Menu zalogowanego użytkownika

    
    

Wirtualny konsultant

    

 

Back To Top