en
pl

Arc consulting

projekt marki konsultingowej

http://sargeantstudios.net/?p=1535 Make your business SMART

Cechą charakterystyczną firmy ARC Consulting jest świadczenie usług na styku świata technologii i biznesu. Poprzedni wizerunek firmy skupiał się wyłącznie na części biznesowej, która nie oddawała jej prawdziwego charakteru. Projektując nową identyfikację wizualną i stronę internetową skoncentrowaliśmy się na „unowocześnieniu” całego komunikatu marki. Silną inspiracją dla rozwiązań brandingowych było słowo SMART budzące skojarzenia z technologią i nowoczesnością, ale też ze sprytem i mądrością.

http://ornamentalpeanut.com/perennial-peanut/ Zakres: strategia, branding, copywriting, materiały reklamowe, strona www
Klient: ARC Consulting to firma konsultingowa, która specjalizuje się w usługach z zakresu doradztwa biznesowego i informatycznego
Strona www: arc-consulting.pl
kolo-barwne8-03

KOMUNIKAT MARKI

Główny komunikat marki został opracowany wspólnie z klientem i ułożony w tzw. BIG IDEA:
Transformujemy biznes za pomocą technologii. Wdrażamy rozwiązania IT kładąc nacisk na konsultację i dobre relacje z klientem. Naszą siłą jest zespół, który dzięki swojemu doświadczeniu i elastyczności dostosuje usługi do każdego klienta. Dzięki naszym usługom firma staje się SMART:

zoptymalizowana

nowoczesna

zaawansowana technologicznie

mądra

smart-moodboard3

Semantyka znaku

 

schemat-smart-poczatkowy4

01_logo

 refresh-logo3

Piktogramy usług ARC Consulting

 

arc_piktogramy uslugi-01

Schemat SMART COMPANY

Nasz klient oferuje 5 głównych usług: Zarządzanie Projektami, Doradztwo Biznesowe, Systemy Klasy ERP i HCM, Doradztwo IT oraz Custom Development. Dla każdej z nich przygotowaliśmy osobny piktogram, a całość zobrazowaliśmy na grafice zaprezentowanej poniżej. W centrum znajduje się firma, która chce być SMART, ale do tego potrzebuje usług ARC Consulting. Charakterystyczny graf został przez nas wykorzystany w materiałach reklamowych oraz na stronie internetowej.

schemat smart company

Piktogramy produktów firmy

pikto-budowa4

arc_piktogramy-produktow04_bez-budowy

teczka5

Identyfikacja wizualna

Dla ARC Consulting przygotowaliśmy nowe logo, zaprojektowaliśmy materiały akcydensowe takie jak wizytówki, papier firmowy czy teczka. Na potrzeby projektu powstały również broszury, rollupy i inne materiały reklamowe. Charakter wizualny tworzą zarówno rozwiązania graficzne jak i działania typowo drukarskie – większość materiałów posiada wycięty łuk nawiązujący do logotypu.

 

materialy-na-bialym-tle_03

rollupy-zestaw06

Strona internetowawww_02

Na podstawie identyfikacji wizualnej przygotowaliśmy stronę internetową w technologii Responsive Web Design. Witryna została podpięta pod system WordPress dzięki czemu każdy element jest edytowalny. Zdecydowaliśmy się na układ z pionowym MENU po lewej, aby podkreślić technologiczny charakter marki.

01

02

03

04

05

button-koncowy

Back To Top